Warsztaty nauk humanistycznych i społecznych

Dzieci są ciekawe świata i posiadają w sobie chęć poznawania oraz odkrywania wszystkiego co nowe. To ciekawość właśnie zmusza je do zadawania niezliczonej ilości pytań, a tym samym do powtarzania nowych nazw, zwrotów i zdań. Dlaczego też warto wybrać warsztaty nauk humanistycznych i społecznych, które dają możliwość globalnego spojrzenia na wybrane zagadnienia z nauk humanistycznych i społecznych. Prowadzący uświadamiają dzieciom kontekstowe odniesienia w różnych dziedzinach. Pozwalają dostrzec zależności przyczynowo – skutkowe między historią a kulturą. Poprzez zajęcia warsztatowe kształtujemy sprawność językową dzieci oraz umiejętność współpracy z innymi. W ramach tego warsztatu proponujemy Państwu zajęcia z:

  • Historii;
  • Języka polskiego;
  • Wiedzy o społeczeństwie.

Podczas zajęć z historii zabierzemy Państwa pociechy w niezwykłą podróż w dawne czasy. Dowiedzą się jak wyglądało życie ludzi w starożytności, jakie są najnowsze doniesienia na temat egipskich piramid, jak wyglądały strategie największych bitew w dziejach ludzkości oraz jak toczyło się życie na zamku w średniowieczu, koniecznie zapiszcie się do naszego klubu. Będziemy poznawać klimat poszczególnych epok aż do czasów współczesnych. Sprawdzimy również, jakie wydarzenia okazały się przełomowymi i zmieniły losy świata.

W ramach warsztatów z języka polskiego zaproponujemy dzieciom przeżycie przygód z książkami, podczas których każdy z uczestników będzie mógł wyrazić własną opinię oraz ćwiczenia i zabawy rozwijające prawidłową mowę dziecka.

Z kolei wiedza o społeczeństwie przybliży dzieciom relacje międzyludzkie oraz sytuacje polityczne i społeczne państw we współczesnym świecie.

Prywatne przedszkole Kielce Mini College