Zajęcia językowe zostały stworzone z myślą o dzieciach najmłodszych, już od 2 roku życie. Zajęcia z j. angielskiego prowadzone przez lektora – zajęcia polegające na wspólnej zabawie, śpiewaniu piosenek, powtarzaniu wierszyków, nauki podstawowych zwrotów i słówek. Dzieci odczuwają przyjemność kontaktu z językiem obcym, rozwijają sprawność rozumienia wypowiedzi, uczą się formułować zdania, a w konsekwencji opanowują umiejętność posługiwania się drugim językiem.

Przeczytaj także Program nauczania języka angielskiego

Nasze zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej wychodzą naprzeciw naturalnej potrzebie ruchu, biorąc pod uwagę zasady wszechstronności i zmienności pracy mięśniowej.

Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej rozwijają u dziecka zdolności psychomotoryczne, do których zalicza się: orientację w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość, koordynację ruchową. Poprawiają kondycję fizyczną dziecka, ale także wpływają na jego ogólny rozwój, wzmacniając przy tym organizm oraz kształtując prawidłową postawę ciała.

Zajęcia prowadzone są w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem gier i zabaw ruchowych oraz elementów Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne i metod energetyzujących Paula Dennisona.

Na zajęciach wykorzystywane są najprostsze elementy biegu, rzutu, skoku, pełzania, czworakowania i ćwiczeń równowagi. Podczas gimnastyki dzieci korzystają z woreczków, obręczy, szarf, piłek, skakanek, materacy, tunelu.

W naszym przedszkolu nie tylko kształtujemy motorykę dzieci, uczymy nowych umiejętności, ćwiczeń i zabaw, ale przede wszystkim rozwijamy właściwe nawyki i pozytywną postawę dziecka wobec aktywności ruchowej.

Klub taneczny to zabawy ruchowo-muzyczne i nauka układów grupowych do różnych rodzajów muzyki.
Taniec pozwala rozwinąć zdolności artystyczne dziecka, a także:

  • kształcenie poczucia rytmu
  • zdobywanie podstawowych umiejętności tanecznych
  • pomaga pokonać nieśmiałość;
  • uwrażliwia na muzykę;
  • uczy odpowiedzialności, dyscypliny i współpracy z rówieśnikami.

Prace przestrzenne, rysowanie, wykorzystanie farb klejowych oraz masy solnej, wydzieranki, prace konstrukcyjne z użyciem różnorodnych technik plastycznych to już żaden problem dla naszych maluchów.

Prawidłowo prowadzone zajęcia ruchowe dla najmłodszych są najskuteczniejszym, a jednocześnie najprostszym narzędziem wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka. Poprzez zabawę z elementami karate dzieci poznają prawidłowe pozycje, sposoby poruszania się, składania dłoni, kilka bloków, uderzeń, kopnięć. Wszystkie wymienione elementy dają dzieciom możliwość wyzwolenia zasobów energii zgromadzonej w ciągu dnia, jak i wykształcenia innych pożądanych nawyków ruchowych. W trening karate wplatane są elementy gimnastyki korekcyjnej. Jednym z elementów treningu karate jest także nauka opanowania, koncentracji i dyscypliny. Dzieci uczą się uważnie słuchać, obserwować oraz skupiać uwagę na wykonywanych zadaniach – zdolności, które procentują w trakcie przyszłej nauki szkolnej. Rozwijają także pożądane umiejętności społeczne, takie jak współpraca w grupie, szacunek dla starszych i siebie nawzajem.

Poprzez śpiewanie, grę na instrumentach, słuchanie muzyki; zajęcia mające na celu kształtowanie poczucia rytmu i estetycznego poruszania się oraz poznawanie podstawowych pojęć muzycznych oraz nazw instrumentów.

icontexto-inside-facebook-1  icontexto inside youtube   

Kamera ON-LINE

Kamera-online1

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME