Naukowe przedszkole przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

MiniCollegeUJKBaner1200

Naukowe przedszkole, czyli „z przedszkola na uniwersytet”.

Naukowe przedszkole Mini College powstało przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Mini College to pierwsza w Polsce inicjatywa naukowego przedszkola, w którym oprócz podstawy programowej wychowania przedszkolnego MEN realizowany jest autorski program edukacyjny pt. „Naukowe przedszkole”. Ten innowacyjny program nauczania uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Pierwsza, modelowa placówka działa z powodzeniem od września 2014 roku w Piekoszowie. Kolejna powstała w bezpiecznej, zielonej okolicy, na terenie kampusu UJK w części wolnostojącego obiektu, przekazanego w dzierżawę w dniu 4 sierpnia b.r. zgodnie z umową zawartą pomiędzy Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i Fundacją na Rzecz Promocji Zdrowia PULS. Kolejny oddział kieleckiego przedszkola Mini College powstał w nowo wybudowanym budynku w centrum miasta, przy ul. Starodomaszowskiej.

Misją naukowego przedszkola Mini College jest przede wszystkim stworzenie bezpiecznego, przyjaznego i kształcącego otoczenia dla dzieci w wieku przedszkolnym, które zapewni rozwój ich potencjału rozwojowego, zainteresowań, uzdolnień dzięki realizacji innowacyjnego programu edukacyjno-wychowawczego, który rozbudza postawy twórcze przez wprowadzeniu w świat naukowego poznania w sposób dostosowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wczesne doświadczenia i przeżycia w świecie nauki kształtują zręby przyszłych zainteresowań, dają impuls do rozwoju wiedzy i osobowości dzieci, uwrażliwiają i kształtują postawy otwarte na wiedzę i twórcze poszukiwanie. Funkcjonowanie przedszkola na terenie kampusu, w bezpośrednim sąsiedztwie budynków dydaktycznych Uniwersytetu, daje możliwość aktywnego współdziałania z Uczelnią zarówno w realizacji działalności programowej przedszkola jak i kształcenia studentów oraz prowadzenia badań naukowych. Ten aspekt funkcjonowania placówki to ważny element pogłębienia empirycznych elementów kształcenia studentów na odpowiednich kierunkach pedagogicznych Uczelni.

Profil naukowego przedszkola znakomicie wpisuje się w misję współczesnej Uczelni, stawiającej na pierwszym planie kształcenie i działalność naukowo-badawczą, angażującej się w procesy rozwoju społecznego na różnych poziomach. Priorytety rozwoju Uniwersytetu takie jak nauka, wysoka jakość edukacji i różnorodna oferta kształcenia są również priorytetami Mini College na etapie edukacji przedszkolnej, uznawanej za pierwszy szczebel systemu oświaty.

Przedszkole Mini College jest placówką integracyjną, otwartą na dzieci z różnymi stopniami niepełnosprawności i orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, którym zapewni wszechstronną, specjalistyczną pomoc, możliwość integracji z dziećmi zdrowymi, wyposaży w „klucz” do zdobywania wiedzy i optymalnego rozwoju.

W związku z rosnącym wciąż zainteresowaniem mieszkańców Kielc miejscami w Mini College, w styczniu 2017 r. został uruchomiony kolejny oddział w nowoczesnym i nowym lokalu przy ul.Starodomaszowskiej 20. W oddziale zostały utworzone kolejne cztery grupy, a w jednej z nich przez rok realizowany był projekt unijny "Naukowe Przedszkole".
Nasze placówki, w których dzieci w naturalny sposób poznają zjawiska zachodzące wokół nich, obserwują je, eksperymentują i w ten sposób uczą się przez zabawę są doceniane i polecane. Stoi za nami kilkuletnie już doświadczenie, sprawdzone zasady, zaangażowana kadra i zaufanie coraz większej rzeszy zadowolonych rodziców. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest rozwój i tworzenie kolejnych miejsc, gdzie naszym podopiecznym zagwarantujemy bezpieczne, szczęśliwe dzieciństwo i prawidłowy rozwój, zwracając szczególną uwagę na ich indywidualne potrzeby i talenty. Już teraz zapraszamy dzieci do kolejnego oddziału kieleckiej placówki, przy ul. Jurajskiej 1 (Jurajska Plaza).

 

1 Mini College - Kielce, ul. Świętokrzyska 15
730-750-614
2 Mini College - Kielce, ul. Starodomaszowska 20/U7
730-730-922
3 Mini College - Kielce, ul. Jurajska 1 730-201-730
3 Mini College Kielce - dyrektor mgr Barbara Luścinska 530-656-330

Konto bankowe mBank, nr rachunku: 17 1140 2004 0000 3802 7596 2531

Wpisy do ewidencji placówek oświatowych:

icontexto-inside-facebook-1  icontexto inside youtube   

Kamera ON-LINE

Kamera-online1

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME